• autor: Irkovsky, 2015-10-18 15:30

KS SMOCZANKA MIELEC - TUSZYMKA TUSZYMA 1-2 (1-1)

Maciałek 16 - Kulik 31, Skowron 61

żółte kartki: Soja, Szkotnicki

W meczu 10 kolejki A Klasy mielecka Smoczanka podejmowała beniaminka rozgrywek, zespół Tuszymka Tuszyma. Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry w środku boiska, ale wraz z upływem czasu to gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę. Goście wszystkie swoje akcje próbowali grać swoją prawą stroną boiska, ale kapitalnie dysponowany tego dnia Maksymilian Marek bez trudu powstrzymywał zapędy gości, wygrywając bodajże wszystkie pojedynki główkowe i szybkościowe w pierwszych fragmentach tego meczu. Pierwsze poważniejsze zagrożenie pod bramką Tomczyka od razu przyniosło otwarcie wyniku. W 16 minucie piłkę w środku boiska otrzymał Bartek Cisło i zdecydował się na swoje firmowe zagranie, a mianowicie na prostopadłe podanie na wolne pole do świetnie wybiegającego na wolną pozycję Filipa Maciałka. Skrzydłowy Smoczanki znalazł się w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem gości i pewnym strzałem tuż nad ziemią przy lewym słupku, nie dał mu najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Smoczanka objęła prowadzenie i wydawało się, że kolejne bramki to tylko kwestia czasu. Około 25 minuty kibice Smoczanki zaprezentowali pierwsze racowisko na trybunach w tym sezonie. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo.

W 27 minucie powinno być 1-1. Do prostopadłej piłki doszedł Ireneusz Skowron i znalazł się w sytuacji sam na sam z mieleckim bramkarzem. Wpadł z piłką w pole karne i oddał płaski strzał przy lewym słupku, który został kapitalnie odbity przez bramkarza KS-u. Do obitej przez bramkarza piłki na 6 metrze próbował dojść Maciek Lubacz, ale szybszy okazał się Skowron, który momentalnie uderzył na bramkę, ale po raz kolejny wyśmienitą paradą popisał się Ireneusz Kania, który szybko podrywając się z murawy zdołał odbił piłkę na rzut rożny. Wydawało się, że będzie to impulsem dla mielczan, którzy po strzeleniu bramki wyraźnie spuścili z tonu i dali gościom dojść do głosów, jednak tak się nie stało. W 31 minucie rozpoczął się koszmar Smoczanki. Akcję lewym skrzydłem KS-u prowadzili goście, a piłka trochę przypadkowo znalazła się w polu karnym, gdzie najszybciej znalazł się przy niej Kulik i strzałem z powietrza znalazł drogę do siatki mielczan. Warto podkreślić, że poza bramką mielczanie nie mieli żadnej stuprocentowej sytuacji do strzelenia bramki. Zawodziło to czego nie brakowało od początku sezonu, a mianowicie stwarzania sytuacji pod bramką rywala.

Na druga połowę Smoczanka wyszła z mocnym postanowieniem zdobycia kilku bramek, ale to co wydarzyło się w drugich 45 minutach ciężko wytłumaczyć. To Tuszymka była groźniejsza i to ona miała wiele sytuacji do strzelenia bramki, a gospodarze poza dośrodkowanie Mirka Soji, które wylądowało na poprzeczce Tuszymy nie stworzyli większego zagrożenia pod bramką gości. W 61 minucie Tuszymka przeprowadziła akcję prawym skrzydłem, a do dośrodkowania w polu karnym doszedł Skowron i głową przy prawym słupku znalazł drogę do siatki mielczan. W 73 minucie mogło być już 1-3. Na strzał z 22 metrów zdecydował się jeden z zawodników gości, ale skuteczną paradą popisał się bramkarz Smoczanki, który odbił piłkę do boku. Mielczanie nie potrafili znaleźć recepty na obronę gości. Starali się grać długie piłki za obronę, co nie przynosiło spodziewanych efektów. Mimo świetnego i niesłabnącego nawet na moment dopingu z trybun, miejscowi byli po prostu tego dnia fatalnie dysponowani jako drużyna.

W końcówce meczu Smoczanka się odkryła, co spowodowało kilka groźnych kontrataków gości, jednak wszystkie strzały dość pewnie został Ireneusza Kania.KS miał w zasadzie jedną kapitalną okazję na wyrównanie, W 88 minucie Mirosław Soja wygrał pojedynek brak w bark z obrońcą Tuszymki i znalazł się z piłką przed bramkarzem gości. Wydawało się, że Mirkowi pozostało już tylko odegranie do znajdującego się przed pustą bramką Michała Szymańskiego, ale sędzia w tym momencie zdecydował się na odgwizdanie przewinienia napastnika Smoczanki, który w jego opinii nieprawidłowo wygrał walkę o pozycję i tą decyzją przekreślił szansę KS-u na remis w tym spotkaniu.

Smoczanka zagrała w tym meczu po prostu słabo. Każda drużyna ma słabsze momenty w sezonie i wygląda na to, że ten KS-u miał miejsce w niedzielę. Drużyna jednak nie poddaje się i nie zwiesza głów. Mielczanie będą chcieli udowodnić swoją wartość w kolejnym spotkaniu na Woli Mieleckiej i zmazać zły obraz jaki pozostał w oczach kibiców po tym spotkaniu. Gratulacje należą się gościom, którzy ambitna postawą na boisku pokazali, że wcale nie chcą szybko żegnać się z A Klasą.

Składy:
KS Smoczanka Mielec:
Kania - Lubacz (c), Kopacz, Marek - Maciałek (69' Ryk), F. Szymański (60' Szkotnicki), Kozioł (72' Ćwięka), Cisło (80' Pazdro) - Soja, Małaszewicz (63' Leśniak), M.Szmymański

Tuszymka Tuszyma:
Tomczyk - D.Kulik, Soboń, Wilaszek, W.Rusin - W.Kulik (89' Bogacz), J.Rusin, R.Darłak, Mazur, Hyliński (80' Grochowina) - Skowron

Widzów: 240

Po meczu powiedzieli:
Kamil Oślizło, trener KS Smoczanka Mielec:
Twierdza padła. Każda seria się kiedyś kończy. Szkoda, że przytrafiło nam się to w meczu z takim przeciwnikiem, który był zdecydowanie w naszym zasięgu, z który powinniśmy wygrać, a nawet mieliśmy obowiązek wygrać. Martwi postawa nas wszystkich dzisiaj. Zarówno pierwsza jedenastka nie spełniła oczekiwań, jak również zmiany nie przyniosły zamierzonego efektu. Może po prostu przytrafił nam się słabszy dzień, może nie trzeba szukać w sobie żadnych usprawiedliwień tylko po męsku trzeba powiedzieć sobie, że coś jest nie tak i do następnego meczu przystąpić z mocnym postanowienie poprawy.