• autor: juby74, 2015-09-03 15:53

KS SMOCZANKA MIELEC - PIAST WADOWICE GÓRNE

Mielec, 06.09.2015, 16:00

W meczu 4 kolejki A Klasy, mielecka Smoczanka podejmie na własnym boisku drużynę Piasta Wadowice Górne. Po dwóch przekonujących zwycięstwach w pierwszych kolejkach Smoczanka doznała zimnego prysznica w Derbach. Drużyna jako całość zaprezentowała się słabo, a gra była bardzo chaotyczna. Zespół prowadzony przez Kamila Oślizło solidnie przepracował tydzień i w pełni zmobilizowany, chcąc zmazać plamę z poprzedniego meczu podejmie drużynę z Wadowic. Gospodarze na pewno będą chcieli wykorzystać znakomitą skuteczność na początku sezonu Michała Szymańskiego, który z 4 bramkami na koncie ex arquo z Adrianem Zalotem przewodzi klasyfikacji na najlepszego strzelca ligi. Goście w dwóch pierwszych meczach zaprezentowali się słabo i wysoko przegrali te spotkania. W poprzednią niedzielę dość nieoczekiwanie pokonał na własnym boisku Pitmark strzelając dwie bramki w końcówce meczu i teraz na pewno będzie chciał pójść za ciosem i zdobyć kolejne punkty. W poprzednim sezonie KS mimo iż prowadził to przegrał u siebie 1-2 tracąc drugą bramkę po szybkim kontrataku w doliczonym czasie gry. Miejmy nadzieję, że tym razem wynik będzie bardziej korzystny dla mielczan, którzy jeśli nie chcą stracić kontaktu z czołówką to muszą to spotkanie wygrać.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na to spotkanie, które rozpocznie się w niedzielę o godzinie 16:00.

Tuszymka Tuszyma - Dromader Chrząstów
Mecz dwóch najsłabszych na ten moment drużyn. Obie jeszcze nie strzeliły żadnej bramki w lidze, a straciły natomiast ich aż 9. Gospodarze jako beniaminek jeszcze nie dostosowali się do poziomu A Klasy i jeśli nie poprawią formy to ciężko będzie im utrzymać się w tej lidze dłużej niż jeden sezon. Dromader jest chyba największym rozczarowaniem ligi. Drużyna, która zawsze plasowała się w czołówce w tym sezonie prezentuje się mizernie. Wydaje się jednak, że jest to zespół na tyle ograny i doświadczony, że powinien w końcu odpalić i bardzo dobrą okazją na to będzie własnie ten mecz.

Start Wola Mielecka - Team Przecław
Gospodarze to spadkowicz z Ligi Okręgowej, który zapewne szybko chciałby tam wrócić. Jeśli chcą to osiągnąć już w pierwszym sezonie po spadku to muszą udowodnić, że na to zasługują w meczach z mocnymi drużynami. Znakomita okazja na pokazanie swojej klasy będzie w niedzielę o 14:00. Do pod mieleckiej Woli przyjedzie bodajże najlepsza i najrówniej grająca drużyna w ostatnich miesiącach w A Klasie i również faworyt do awansu. Od listopada ubiegłego roku Przecław przegrał zaledwie dwa razy (0-6 w Raniżowie oraz 0-1 w Złotnikach przyp.red.). Jest to bez wątpienia piekielnie mocna drużyna, której siłą jest znakomita defensywa, z bramkarzem Andrzejem Foltakiem na czele. Bardzo trudno wytypować zwycięzcę. Będzie to zapewne wyrównany pojedynek i o zwycięstwie (podobnie jak w meczu Złotniki - Przecław) może zdecydować jeden błąd.
typ: x

KS Kolorado - Jamnica Dulcza Wielka
Gospodarze w tym sezonie bardzo pozytywnie zaskakują. Jeszcze nie stracili punktów, a w poprzedniej kolejce ograli na piekielnie trudnym terenie Podleszany. Prezentują wyrównaną stabilną formę i z takim zaangażowaniem jaki prezentują mogą poważnie liczyć się na koniec sezonu o najwyższe laury. Dulcza gra bardzo w kratkę. W obu meczach domowych została rozbita, natomiast na wyjeździe dość pewnie ograli Tuszymke. Ten mecz na pewno będzie dobrym sprawdzianem dla Kolorado, który w mojej ocenie powinni przejść pozytywnie.

Werynianka Werynia - MKS Gryf Mielec
Gryf przełamał się w poprzedniej kolejce w meczu ze Smoczanką i teraz będzie chciał udowodnić, że to nie był przypadek. Wybiera się na wyjazd do Weryni na mecz ze specjalistami od walkowerów. Werynianka mimo iż przegrała wszystkie spotkania to ma na swoim koncie 6 punktów. Jest to zasługą dwóch walkowerów z Pitmarkiem i Cmolasem (na boisku 2-4 oraz 0-4 przyp. red.). Wydaje się, że jeśli tym razem nie otrzymają kolejnego to wszystkie punkty powędrują do Mielca.

Tempo Cmolas - Złotniczanka Złotnika
Cmolas w poprzedniej kolejce bardzo wysoko pokonał Werynię (4-0 przyp. red.), ale został ukarany walkowerem za przeprowadzenie zbyt dużej ilości zmian. Gospodarze podejmą będąca na fali drużynę Złotniczanki. Goście są jednym z głównych kandydatów do awansu. Złotniki prezentują się bardzo solidnie, zwłaszcza w defensywie, ponieważ do tej pory stracili zaledwie jedną bramkę. Może dość nieoczekiwanie, ale jednak za faworyta uważam gospodarzy, którzy są mocniejszą drużyną niż rok temu, a u siebie będą bardzo groźni. Złotniki prędzej czy później musi dopaść gorszy mecz i może to mieć miejsce właśnie w Cmolasie.
typ: 1x

Pitmark Jaślany - LKS Podleszany
Drużyna z Jaślan mimo niespodziewanej porażki w poprzedniej kolejce wciąż zapowiada poważną walkę o promocję do Ligi Okręgowej. U siebie Jaślany są bardzo mocnym zespołem, co nie raz już udowadniały. Mecze Podleszan z Pitmarkiem zawsze dostarczały wielu emocji i tak też powinno być tym razem.