PORAŻKA PO WALCE

• autor: juby74, 2015-04-29 19:02

PITMARK JAŚLANY - KS SMOCZANKA MIELEC 4-3 (3-1)

bramki: Głaz 7, Paterak 29, 45, Mieszkowicz 62 - Soja 37, 63, Lubacz 86- karny

W meczu 21 kolejki drużyna KS Smoczanka Mielec udała się do Jaślan na mecz z tamtejszym Pitmarkiem. Celem było oczywiście zdobycie 3 kolejnych punktów, które pozwoliłoby ugruntować pozycję w środkowej części tabeli. Smoczanka przystąpiła do tego meczu podbudowana ostatnimi sukcesami i chciała za wszelką cenę podtrzymać dobrą passę 5 meczów bez porażki (3 zwycięstwa, 2 remisy przyp. red.)

Spotkanie zaczęło się bardzo dobrze dla gości. Kreowali oni grę i stwarzali sytuację, a drużyna gospodarzy czekała przyczajona na kontrataki. Po jednym z takich kontrataków Pitmark wyszedł na prowadzenie za sprawą Arkadiusza Głaza. Podrażnieni takim obrotem sprawy gracze Smoczanki szybko wzięli się za odrabianie strat, jednak kolejną bramkę strzelili gospodarze. W 29 minucie podwyższył Łukasz Paterak. W końcu w 37 minucie meczu po składnej szybkiej akcji wyrównał niezawodny w rundzie wiosennej Mirek Soja. Wydawało się, że będzie to przełomowy moment i  KS za chwilę zdobędzie kolejną bramkę, ale niestety tylko się tak wydawało. Pitmark, w krótkim odstępie czasu przeprowadził bardzo skuteczną akcje. Pitmark po raz kolejny wyszedł z szybką kontrą, którą strzałem finalizował Łukasz Paterak. Piłka po rykoszecie od jednego z obrońców zaskoczyła bramkarza Smoczanki, który zdążył ją tylko intuicyjnie odbić przed siebie, a do tak odbitej piłki dopadł gracz Pitmarku i po raz trzeci umieścił ją w siatce.Wynik do przerwy brzmiał fatalnie, bo aż 1-3.

Druga połowa to jeszcze większa dominacją Smoczanki, która nadawał to grze, ale podobnie jak w pierwszych trzech kwadransach nie przekładało się to na zdobycz bramkową. Kolejną już czwartą bramkę w 62 minucie strzelili gospodarze. Zawodnicy KS nie poddali się i walczyli jak to mają w zwyczaju do ostatniego gwizdka. W 63 minucie kolejną bramkę w tym meczu strzelił kapitan Mirek Soja. Była to już jego 8 bramka w rundzie rewanżowej. Smoczanka złapała kontakt z rywalem. W 86 minucie meczu sędzia odgwizdał przewinienie w polu karnym zawodnika gospodarzy i wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł etatowy wykonawca jedenastek Maciek Lubacz i pewnym strzałem pokonał bramkarza Jaślan. Pitmark prowadził już tylko jedną bramką i w końcówce meczu odkopał się na swojej połowie. KS miał kilka sytuacji, po których mógł wyrównać, choćby sytuacja po której w jednej akcji piłka dwa razy odbiła się od słupków, ale piłka nie chciała po raz czwarty wpaść do siatki Jaślan. Na wyrównanie zabrakło czasu i sędzia zakończył to emocjonujące spotkanie, a zawodnicy Pitmarku unieśli ręce w geście zwycięstwa.

Była to pierwsza wiosenna porażka Smoczanki, której mimo porażki należy podziękować za walkę do końca, a gospodarzom pogratulować zwycięstwa w tym spotkaniu. Jest to bolesna strata punktów, ale do końca rundy pozostało jeszcze 9 spotkań i aż 27 punktów do zdobycia. Pierwsza okazja na zdobycz punktową, która pozwoli zapomnieć o tej porażce już w najbliższą niedzielę.

Skład: Halisz - Marud (66' M.Dudek), Brito, Lubacz, M.Jarosz (87' Drozdowski) - Szkotnicki (72'D.Dudek), Kolin, Pazdro (59' Maciałek), Kozioł, Szymański - Soja (c)

Widzów: 63 (16 Smoczanka)